Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 122 raste të reja me koronavirus. Ata janë zbuluar pas testimit të 231 personave.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bëri me dije se në orët e fundit ka patur edhe 81 të shëruar, duke e çuar totalin në 1.506.

Kosova numëron 2.799 të infektuar që prej nisjes së pandemisë dhe 40 viktima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *