Tre pasagjerë kanë humbur jetë si pasojë e rrëzimit të një aeroplani në jug të Virxhinias Perëndimore, të dielën.

 

Beechcraft C23 u rrëzua pasi u ngrit nga Aeroporti Fayette në Fayetteville rreth orës 11:00.

 

Rrënojat u gjetën pranë një hambari, rreth 80 kilometra në juglindje të Charleston.

 

Ndërkohë, trupat e pajetë u gjetën brenda aeroplanit.

 

Viktimat janë identifikuar si Nick Fletcher, 38 vjeç; Michael Taphouse, 36 vjeç; dhe Ëesley Farley, 39.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *