Tirana i dha fund aventurës europiane duke u eleminuar në Zvicer nga Young Boys 3 me 0.

Bardheblute ishin inferiorë karshi kampioneve të Zvicres. Te zotët e shtëpise nuk i dhanë asnje shans Tiranës ndonëse ndeshja u zhbllokua vetëm në minuten e 42. Në pjesën e dyte Nsame shënoi dy gola të tjerë në minutat 53 dhe 64.

Ne minutën e 67 doli me karton te kuq Torasa për Tiranën. Pavarësisht eleminimit, skuadra e Egbo pati një ecuri pozitive ne europe në këtë sezon duke kaluar 3 ture, me shumë se kushdo skuadër tjetër shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *