Brazili ka shifra dramatike të vdekjeve nga Covid-19.

 Vendi amerikano latin që pak a shumë ka pasur të njëjtin qasje si Suedi në raport me virusin e rrezikshëm, tani po vuan pasojat e rënda.

Prej ditësh numri ditor I viktimave është mbi 1 mijë.

Këtë të mërkurë kemi ekzaktësisht 1262 të vdekur ndërsa totali I viktimave tashmë ka shkuar në mbi 31 mijë. Mirëpo pavarësisht gjithcka presidenti Bolsonaro vazhdon ta përjetojë pa ndonjë emocion apo ankth të vecante këtë situatë. Deklarata e tij e fundit ka bërë xhiron e mediave në të gjithë botën.

“ Më vjen keq për viktimat e Covid-19, por të gjithë do të vdesim një ditë”.

Jair Bolsonaro qe ne fillim te epidemise deklaroi se Brazili dhe brazilianet nuk do te ndryshonin rutinen e tyre te perditshme ndikuar nga virusi i rrezikshem.

Mirepo eshte fakt qe tani Brazili eshte nje nga vendet me te goditura ne bote.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *