Pronarët e dy dyqaneve në Bulqizë janë proceduar penalisht, pasi u janë sekuestruar një sasi lëndësh  piroteknike.

 

Informacionet bëjnë me dije se në kuadër të kontrollit të ushtruar në këto dyqane është bërë i mundur sekuestrimi i 7680 kapsolla.

 

Të proceduarit janë A. K. Të cilit iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale 120 pako, me 60 kapsolla secila dhe në dyqanin në pronësi të shtetasit K. K. u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 8 pako me 60 kapsolla secila.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *