Policia e Vlorës ka sekuestruar dy mjete lundruese, ndërsa nisi procedimin penal për dy pronarët e tyre. Mjetet,  një skaf dhe nje gomone u bllokuan  pranë rrugës Radhimë – Vlorë paraditen e sotme, nga policia kufitare në bashkëpunim me Guardia di Finanza. Sipas policisë, skafi dhe gomonia ishin nisur nga porti i Durrësit dhe ishin pa certifikatë përdorimi nga policia kufitare.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *