Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi rajonin e ishujve Filipine të martën. Tërmeti ishte në një thellësi prej 37 km, ndërkohë, nuk dihet nëse goditja e fortë ka shkaktuar dëme materiale apo në njerëz.

 

Në një hark të shkurtër kohor, ky është shtetit i dytë që goditet nga tërmeti i fuqishëm.

 

Të shtunën në mbrëmje, Maroku u godit nga një termet 6.8 ballë, ku bilanci që la pas në viktima dhe dëme materiale ishte katastrofik.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *