Një shtetase rreth 40 vjeçe është gjetur me dëmtime në anë të rrugës Pogradec-Korce në vendin e quajtur “Lapidari i Petrushës”.

 

Shtetesja M.M. 40 vjece dyshohet se mund të jetë aksidentuar nga ndonjë automjet, që më pas është larguar nga vendngjarja.

 

E aksidentuara, banore e fshatit Alarup ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetësore dhe për këtë arsye pasi fillimisht u transportua në Spitalin e Pogradecit u pa e nevojshme që të  transportohet në Tiranë për mjekim më të specializuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *