Presidenti Ilir Meta këtë të enjte ka zhvilluar një vizitë në Kalabri, ku është pritur në mënyrë shumë miqësore nga komuniteti arbëresh i Platacit (Pllatënit).

 

“Shumë i emocionuar nga pritja e ngrohtë e komunitetit shumë të dashur arbëresh”.

 

Përmes një postimi në Facebook, kreu i Shtetit bën me dije se ndodhet në Kalabri, për të marrë pjesë në konferencën kushtuar Antonio Gramshit, personaliteti të shquar italian dhe shqiptar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *