Kukësi ka arritur të triumfojë me rezultatin e ngushtë 1 me 0 përballë kamionëve në fuqi në sfidën që u luajt në “Elbasan Arena”.

 

Nënkampionët kanë thyer Partizanin me një gol të Vasil Shkurtajt nga pika e bardhë duke harruar kështu finalen e Superkupës, ku humbën me rezultatin 4 me 2.

 

Sfida u vulos që në pjesën e pare ndërsa nuk kanë munguar kartonët e kuq për të dy ekipet si dhe ata të verdhë.

 

Në pjesën e parë ekipi verilindor ishte më superior në fushë ndërsa në të dytën Partizani mori kontrollin e lojës por pa mundur të barazojë shifrat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *