Gjykata ka lënë në burg dy policët dhe dy doganierët e arrestuar në Qafë Thanë pak ditë më parë.

 

Konkretisht me kërkesë të prokurorisë, gjykata la në burg Julian Poce, Arjan Hajrulla, Fisnik Mahmutllari dhe Vladimir Bardhi. Ndërsa 3 tregtarët e ndaluar Julian Hila, Bule Hila dbe Florenc Gega, janë lënë në arrest shtëpie.

 

Masa e sigurisë sapo ka përfunduar në Gjykatën e Pogradecit. Dhoma e Avokatise se Pogradecit nuk i ka bojktuar masat e sigurise dhe te ndaluarit jane perfaqesuar ne proces nga avokatet e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *