Policia Kufitare e Kakavijes godet një tentativë për trafik të armëve dhe municioneve luftarake.

Gjatë kontrollit në vijën e dytë në një automjet që drejtohej nga shtetasi grek E.F., 49 vjeç, banues në Janinë janë gjetur 800 fisheke të kalibrit 7.62 mm.

Sasia e municionit u gjetg e fshehur në pjesën e brendshme të mjetit gjetën një arkë metalike e mbështjell me rroba dhe një qese plastike.

Fishekët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale

 

Shtetas grek i cili tentoi të trafikonte këtë sasi të konsiderueshme municioni luftarak u arrestua në flagrancë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.