Ndërron jetë mjeku I njohur nefrolog në qytetin e Vlorës, Fejzi Alushi.

Urdhëri i Mjekeve të Shqipëri bëri të ditur lajmin duke konfirmuar se kolegu i tyre ishte prekur nga Covid.

Pasojat e virusit në organizmin e doktor Alushit kanë qënë fatale duke I marrë edhe jetën në moshën 67 vjecare.

Që nga fillimi I pandemisë e deri më tani, raporton Vizion Plus, është goxha I lartë numri I mjkeve dhe infermiereve që kanë humbur jetën në beteje me Covid-19, disa prej të cileve ndërsa emrat më të njohur te mjekësisë shqiptare si Drini Dobi, Geri Hysi apo Bledi Nini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *