Ish-ministri I Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar Kuvendin e nesërm, të thirrur nga kreu i PD-së Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan se Basha ka ftuar në dasmë familjarisht njerëzit nesër.

 

“Nuli i paska thirrur në dasëm familjarisht njerëzit nesër. Hajde për hajër ju qoftë”, shkruan Manjani.

 

Ndërkohë, nesër do të mbahet edhe Referendumi ku do të votohet për shkarkimin e kreut aktual të PD-së Lulzim Basha, si dhe për Rithemelimin e PD-së. Ish kryeministri  Sali Berisha u ka bërë thirrje të gjithë komisionerëve të Referendumit për shkarkimin e Bashës që të bëjnë të gjitha përpjekjet për të siguruar pjesëmarrje sa më të lartë të demokratëve në votim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *