Komisioni i Organizimit të Operacioneve Elektorale, publikoi rezulatin zyrtar të referendumit që u zhvillua të shtunën në Partinë Demokratike.

 

Sipas njoftimit zyrtar, në 18 dhjetor morën pjesë në votime 43.879 demokratë.

 

Nga këta, 43.385 anëtarë të PD votuan pro shkarkimit të Lulzim Bashës nga posti i kryetarit të partisë. Ndërkohë, që vetëm 306 demokratë votuan kundër shkarkimit të tij.

 

Nëse i krahasojmë këto rezultate me 13 qershorin kur Basha mori mandatin e tretë në krye të partisë; Sali Berisha ka arritur të bindë më shumë demokratë kundër Bashës, pasi në 13 qershor pro Lulzim Bashës votuan vetëm 32.800 demokratë.

 

 

 

Vijon…

 

One thought on “Demokratët shkarkojnë Bashën, publikohet rezultati përfundimtar i referendumit

 1. So far so good no one has won,
  both of them say thier are the winners.
  THE BAD THE GOOD THE UGLY
  MERRY CHRISTMAS 🎅 EVERYONE
  PD Basha dhe PD Berisha
  Nuk po marim vesh ne 2021 kush esht kryetar?
  Na bet lembsh

Leave a Reply

Your email address will not be published.