Subscribe

Prokuroria e Tiranës shtyu edhe me 3 muaj hetimet për dosjen “Babale”, ndërsa vendimi u ankimua nga deputeti demokrat Ervin Salianji i cili eshte nën hetim për kallëzim të rremë.

Salianji tha se ky vendim i prokurorisë është politik dhe synon zvarritjen e ecshtjes

 

Sipas avokatit Ledio Braho prokurorët nuk kanë marrë asnjëherë të vetme në pyetje Fredi Alizotin per te cilin pretendohet se imitoi zërin e Agron Xhafaj në audiopërgjimin e publikuar nga Partia Demokratike.

 

Nga ana tjeter prokuroria e krimeve të rënda ka pezulluar hetimet per akuzen e trafikut te droges.

Organi i akuzes i ka kerkuar policisë së shtetit të mbledhe prova per te vertetuar nese vellai i ish ministrit te brendshem ka qene ose jo i perfshire ne rrjetin e trafikut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *