Të paktën 44 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë humbur jetën, si pasojë e rrëzimit të një autobusi në një humnerë, në Indi.

 

Sipas mediave ndërkombëtare aksidenti ndodhi në rrethin e Kullu të Himachal Pradesh, një shtet malor në veri.

 

Përmes një postimi në Twitter kryeministri i Indisë, Narendra Modi, shprehet thellësisht i pikëlluar.

 

Ndërkohë sipas autoriteteve përkatëse viktimat shumica e viktimave ishin gra dhe fëmijë që po ktheheshin nga puna dhe shkolla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *