Bashkëpunetori X, i  audio-përgjimit te PD-së, I identifikuar si Albert Veliu është marrë sërish në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

 

Një ditë ë parë ai u pyet nga organi I akuzës lidhur me audio-përgjimin ku nga selia blu pretendohet se ai bisedon me Agron Xhafajn për trafik kanabisi, ndërsa këtë herë është thirrur në Prokurori për të dhënë shpjegime për videon e shfaqur mesditën e kësaj të enjte nga Partia Demokratike ku ai flet për lidhjen e tij me vëllait të ministrit të brendshëm.

 

Fakti qe audio pergjimi dhe video jane ende ne proces verifikimi ben qe Albert Veliu te mos kete statusin e deshmitarit te mbrojtjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *