Kreu i PD Sali Berisha ka pranuar se ka zhvilluar një takim me Ilir Metën në selinë blu.

 

Gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, Berisha tha se ata diskutuan për aksionin opozitar kundër qeverisë, por shtoi se nuk kanë caktuar një datë fikse.

 

‘Pardje jam takuar me zotin Meta nuk kemi fiksuar një datë fikse por kemi rënë dakord për një aksion të fuqishëm opozitar përballjen me këtë  regjim i cili po shtrëngon çdo ditë e më shumë monizmin e tij në vend vjedhjen plaçkitjen e qytetarëve shqiptarë dhe sundimin e krimit’- tha Berisha.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.