Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në zonën e Fushë-Kuqes në Kurbin.

 

Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën.

 

Paraprakisht mësohet se si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një fëmijë dy vjeç.

 

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes së rëndë.

 

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të aksidentit.

 

Njoftimi i policisë:

 

Kurbin/Informacion paraprak

 

Rreth orës 18:00, në aksin rrugor dytësor Laç-Fushe Kuqe, në vendin e quajtur ” Kryqëzimi i Fushe Kuqes”, janë përplasur automjeti me drejtues shtetasin E. T. me automjetin me drejtues shtetasin A. R.

 

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi A. R. dhe pasagjeria I. R. të cilët janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore, si dhe ka ndërruar jetë fëmija i mitur 2 vjeç.

 

Grupi hetimor vazhdon veprimet në vendngjarje për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *