Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 6 persona pasi ushtronin veprimatarinë e lojrave të fatit.

 

Në kuadër të këtij askioni policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 3 laptopë.

 

Sipas policisë shtetasit I. M., 41 vjeç dhe S. Ç., 65 vjeç, në rrugën “Foto Xhavella”, në një lokal, ushtronin aktivitet të basteve sportive.

 

Në po të njëjtën rrugë u proceduan gjithashtu edhe shtetasit B. N., 36 vjeç dhe M. M., 25 vjeç, pasi dhe këta një një lokal tjetër ushtronin po të njëjtin aktivitet.

 

Ndërsa dy personat e tjerë, u proceduan në rrugën “Sokrat Miho”. Sipas policisë ata janë shtetasit L. Q., 38 vjeç dhe H. M., 57 vjeç,

 

Policia ka bërë me dije se kontrollet kundër aktivitetit të lojërave të fatit do të vijojnë në të gjithë qarkun e Tiranës me qëllim ndëshkimin e çdo personi që shkel ligjin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.