Një shpërthim me tritol është shënuar në aksin Milot-Lezhë vetëm pak minuta para mesnatës.

 

Lënda eksplozive ishte vendosur në mobilerinë e shtetasit Dëfrim Ajazit, banues në Tiranë. Nga shpërthimi, fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar, por vetëm dëme materiale.

 

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor, ku po vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *