Forcat e rendit të drejtorisë së Elbasanit kanë vënë në pranga shtetasin Bashkim Sulejmani banues ne Durrës,

53 vjecari në aksin rrugor Elbasan-Peqin,  në fshatin Papër, duke drejtuar  mjetin tip “traleri” me targa SK 838 TB, ka dalë nga rruga, dhe nuk i është bindur punonjësit të policisë për të bërë testin e alkoolit.

Për shkak të shpejtësisë, konsumimit të alkoolit dhe shmangies së policisë, ai  ka dëmtuar kasollen e bagëtive ku ka shtypur një lopë dhe disa shpendë , në pronësi të shtetasit T.S., 43 vjeç, banues në fshatin Papër, Elbasan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *