Tirana arriti një fitore fantastike në “Niko Dovana” kundër Teutës në javën e 29 të superiores.

Bardheblute fituan 3 me 1 duke siguruar pikë të cmuara në garën e fortë për mbijetese. Golat e triumfit në Durrës u shënuan nga Oduamadi në pjesën e parë, dhe Hasani me Karabecin ne pjesën e dytë.

Për Teutën shkurtoi diferencat Latif. Tirana ngjitet ne 36 pikë, 6 më shumë sesa Kastrioti dhe vetëm 1 pikë më pak sesa Luftëtari.

Ndërsa Teuta zhytet ne krizë dhe tani është larg Europës, aq më teper që rivalet si Flamurtari e Skënderbeu kanë fituar këtë jave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *