Policia e Lezhës goditi një tjetër rast të trafikimit të emigrantëve të paligjshëm këtë të diel.

 

Në pranga ranë shtetasit E. B., 26 vjeç dhe I. N., 33 vjeç.

 

Arrestimi i tyre u krye në autostradën Milot-Morinë, ku po udhëtonin me dy mjetet e tyre tip “Ford” dhe “Volvo”.

 

Brenda makinave u gjetën të fshehur 19 klandestinë, të cilët po transportoheshin drejt Kosovës.

 

Destinacioni i tyre final ishte drejt vendeve të BE-së dhe kalimi do të kryhej kundrejt pagesës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *