Skënderbeu është shpallur për here te 6 radhazi kampion i Shqipërisë ne futboll. Korçaret e mbyllen edicionin e 77 te kategorisë superior me 5 pike avantazh kundrejt Partizanit te vendit te fundit. Vendimtare për rikonfirmimin kampion të “ujqërve të dëborës” ishte fitorja e lehte 0 me 2 në Vlorë kundër Flamurtarit, skuadër e cila i hapi rruge triumfit te radhës në kampionat skuadrës juglindore. Golat e titullit për miqtë u shënuan nga Latifi ne minutën e 9 dhe Plaku ne minutën e 50. Ndeshja ne Vlore u ndoq nga kryeministri Rama zv/kryeministri Peleshi dhe Ministrja e Mborjes Kodheli. Ndërkohe Partizani qe ishte ne gare deri ne finish pet titullin e mbylli me humbje kundër Teutës ne “Qemal Stafa”, pasi u mund 1 me 2. Nga kategoria ranë skuadrat e Bylis dhe Terbunit. Ndërkohe Skënderbeu do të luajë në turin e dytë kualifikues të Uefa Champions League, kompeticion që është ekskluzivisht i Vizion Plus dhe platformës Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *