Merr fund ëndrra e Shqiperise per te provuar shanset e veta ne play-off per Kupen e Botes.

Kuqezinjte u munden 1 me 0 ne Tirane nga Polonia ne duelin direkt per vendin e dyte ne nje ndeshje me jo pak tension si pasoje e perplasjeve mes tifozerove dhe hedhjes se bidonave ne fushe, cka solli nderprerjen per afro 20 minuta.

Sviderski ishte heroi i polakeve pasi shenoi golin e vetem te ndeshjes ne minuten e 77.

Pavaresisht deshires se kuqezinjve, rezultati e denon ekipin tone kombetar i cili tanimeve ka shanse minimaliste per te kapur vendin e dyte, madje edhe nese i fiton te dyja takimet e nentorit ndaj Anglise dhe Andores. Ne duelet e tjera te grupit Anglia u ndal nga Hungaria ne barazim 1 me 1 ndersa Andora mundi lehte San Marinon.

Ne renditje Anglia ka 20 pike, Polonia 17, Shqiperia 15 dhe Hungaria 11.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *