Një aksident u regjistrua mbrëmjen e kësaj të premteje në aksin Berat-Urë Vajgurore.

 

Dy mjete u përplasën me njëra-tjetrën dhe përfunduan në kanal.

 

Si pasojë e përplasjes u plagos rëndë një pasagjer, 30 vjeç.

 

Mësohet se aksidenti u shkaktua pasi një shofer ishte i pirë dhe po ecte me shpejtësi. Ai goditi mjetin nga pas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *