Ish-deputeti PD, Ervin Salianji ka denoncuar kryebashkiakun e Malqit se po kërcënon punonjësit e administratës që të marrin pjesë në mitingun që kryeministri Edi Rama do të zhvillojë në këtë zonë.

 

Në një postim në “Facebook”, Salianji duke nxjerrë disa biseda në WhatsApp shprehet se kryebashkiaku po e detyron çdo punonjës të administratës që të sjellë nga katër persona në mitin në të kundërt do të merren masa ndaj tyre.

 

“Shetitjet poshteruese të Ramës me administratën vijojnë si eskursione në çdo vënd! Takimi i tanishëm në Maliq i mbushur me autobuzë nga administrata e gjithë qarkut Korçë, per pak videot nga cdo zone ku po mblidhen! Ndërkohë kryetari i bashkisë që kêrkon mandatin e gjashtë kërcënon punonjësit e administratës me vendin e punês nese nuk sjellin 4 persona! Njësoj sic kercenon 1600 familjet me ndihmë ekonomike, njesoj si kercenohen bizneset me gjoba dhe familjaret me buken e gojës!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *