Subscribe

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk e perjashton mundesine e e ndryshimit te kufijeve mes Kosoves dhe Serbise.

Në një intervistë për gazetën zvicerane “Neue Zyrcher Zeitung”, ai ka thënë se ky hap duhet te ndodhe natyrshem.

 

EDI RAMA

KRYEMINISTER

Kjo është një gjë e natyrshme. Se si duhet të duket marrëveshja përfundimtare, duhet të vendosin Kosova dhe Serbia. Kufijtë etnikë duhet absolutisht të shmangen.

 

Sipas medias zvicerane, Rama ka konfirmuar se Shqiperia  do ta mbështes çdo marrëveshje që ka bekimin e Bashkimit Europian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kryeministri ka folur edhe per idene e krijimit te Mini-Schengenit në Ballkan.

 

EDI RAMA

KRYEMINISTER

Ne duam të prezantojmë modelin Schengen në kontrollin kufitar në të gjithë rajonin. Megjithatë, kjo ndodh vetëm në lidhje me procesin e afrimit me Bashkimin Europian. Ne duam të jemi pjesë e Europës dhe një ditë pjesë e sistemit Shengen.

 

Por gazeta zvicerane e ka cilesuar Ramen si provokues  kur vitin e kaluar propozoi që Shqipëria dhe Kosova të kenë një president të përbashkët.

5 thoughts on “Rama nuk përjashton korigjimin e kufijve: Nëse e mbështet SHBA-BE…

  1. Edi Rama you are a one Big loser.you stay in your chair and dont put your noise somewhere u not belong. Keep talking nonsense about borders.Oh by the way your house in Todt Hill Staten Island NYC is almost Ready with u building with Governments Money.

  2. Edi Rama kosova dhe shqiperia kan pas gjithmon burra duke filluar nga Avni Rrustemi deri te Adem Jashari qe i kan mbrojt tokat shqipetare nga burrat e ligë si shiten si puna jote e hashimit.
    Shqiptaret kurrë nuk diten ne historin e shkruar qe te fitojn ndonjë truez te bisedimeve a dini pse? Se ne tavolin jan ulur racat si ti
    hashhashi.
    Por mos u frigoni ju e as miqet tuaj se shqiptaria po lindë po shkollohet dhe do te zhvillohet e forzohet pa asnje dyshimë e ju do e keni vendin ne muzen e fantazmave.

  3. Edi Rama meru ti më mir me punt tuaja,të atyne punve për të cilat edhe paguhesh,dhe me problemet e atyne që ta dhan voten.Një fjal popullore thot:ai që nuk është i mir për shtëpin e vet nuk është i mir as për kojshi.?

  4. O MIGJA RAME NDREQI PUNT TE SHPIJA JOTE SE TI NUK KE MANDAT KOSOVAR TE FLASESH PER KOSOVEN , HERET ESHTE TI TE MIRRESH ME NE ,KOSOVA KA ZOTIN E SHPISE ,SHITNE DETIN GREKUT ,QAMERINE ,KOSOVEN JO JO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *