Subscribe

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me sekretarin amerikan të shtetit, Anthony Blinken gjatë vizitës të tij 4-ditore në SHBA.

 

Ky do të jetë takimi i dytë mes Ramës dhe Blinken, pas atij të 13 Qershorit 2021 në Bruksel, ku SHBA dhe Shqipëria nënshkruan memorandumin për sigurinë e 4G dhe 5G.

 

Ditën e djeshme ai u takua në Selinë e Kombeve të Bashkuara në New York me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, António Guterres, pak javë pasi Shqipëria ka nisur mandatin e saj dyvjeçar si anëtare e Këshillit të Sigurimit, ku sapo ka marrë edhe përgjegjësinë e bashkëpenëmbajtësit me Shtetet e Bashkuara.

 

Rama udhëtoi drejt SHBA me rastin e nisjes së mandatit të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit në OKB.

One thought on “Rama në SHBA, takohet sot me sekretarin amerikan të shtetit Anthony Blinken

  1. A e dine ky Blinken se me ke po takohet,me nji hajdut klasit,dhe nji anti amerikan,i njejti si plaku e lir floriri.Kta jane ndytsirat e kombit,hajdute te medhenje qe skane lene qe pa vjedhur e plackitur.A sikur te funksiononte drejtesia,me ke do takoheshin kta te qenie te gjalla te urryera nga populli shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.