Portugalia është finalistja e parë e kampionatit europian France 2016, pasi mundi kombëtaren e Uellsit 2-0 ne gjysmëfinale. Pas një pjese te pare me rezultatin e bardhe 0-0, ne 45 minutat e dyta portugezet shënuan dy here, fillimisht me Kristiano Ronaldon ne minutën e 50 dhe me tre minuta me vone dhe me Nanin. Me kete fitore portugezet presin te qete gjysmëfinalen tjetër, atë mes Francës dhe Gjermanisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *