Eleminatoret e euro 2020 tu mbyllën, e bashkë me to përfundoi edhe kontrata për trajnerin Edy Reja në krye të kuqezinjve.

74 vjecari Italian e mori Shqipërinë pasi I kishte nisur eleminatoret me Panuccin dhe nuk arriti dot të kapte objektivin që iu vu, për të marrë vendin e trete ne grup.

Megjithatë në tërësinë e punës së Rejës, mund të shihet pozitivisht pasi skuadra mori një pamje tjetër pas ardhjes së tij dhe po kështu disa elemente të rinjë arritën të ingranohen mirë në skuadër.

Ish tekniku I Lazios, Napolit e Atalantës deklaroi pas humbjes me Francën se ndonëse ka oferta të tjera nga Italia, ai do të dëshironte të vazhdonte të punonte me kombëtaren kuqezi.

Mirëpo Reja tha se për këtë gjë do të ulet të flaës me federatës dhe kreun e saj Duka pasi nuk bëhet fjalë vetëm për terma ekonomike por edhe për cështje strategjie të FSHF për ekipin kombëtar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *