Vlora u përfshi nga moti i keq këtë të diel. Për shkak të erës së fortë dhe dallgëve, lundrimi detar u pezullua.

 

Asnjë mjet nuk do të lejohet të lundrojë, të paktën deri në datën 30 nëntor, kur pritet të ketë një tjetër njoftim nga kapiteneria.

 

Reshjet e dendura të shiut do të jenë prezente edhe përgjatë dites se hënë. Kushtet meteorologjike parashikohet të përmirësohen në mesditën e të mërkurës.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *