Subscribe

Nga Korça, ministri i bujqësisë Edmond Panariti tha se LSI do t’i qëndroje deri ne fund koalicionit me Partine Socialiste. Por duke iu referuar deklaratave te kundërta per çështjen e kanabisit, ai tërhoqi vëmendjen se është koha per dialog dhe jo monolog.

 

Dialogu per ministrin e bujqësisë nga radhët e LSI, është rruga e vetme edhe per marrëdhënien me opozitën.

 

Deklaratat e Panaritit vijnë ne kohen kur nje dite me pare kreu i grupit parlamentar te LSI kërkoi nga institucionet lufte konkrete kundër kanabisit dhe jo spektakle. Deklarate kjo qe mori përgjigje te ashpër nga ministri i brendshëm  ne detyre, Sajmir Tahiri.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.