Deputeti i PD, Edi Paloka thotë se vota është ajo q ëmund të kishte zgjidhur krizën në PD.

 

Ai thekson se i ka kërkuar Bashës, që duhej të votëbesohej nga demokratët pas 9 shtatorit. Sipas Palokës, një kryetar partie që nuk pranon votën e anëtarëve të tij për të mbajtur karrigen, shkatrron partinë.

 

“Vota eshte ajo qe mund ta kishte zgjidhur qe ne fillim kete krize te shkaktuar nga Basha. Qe ditet e para ja kam kerkuar edhe ne sy edhe publikisht qe minimalisht duhej te votebesohej nga demokratet pas 9 shtatorit. Nuk e pranoi kurre voten megjithese ishte e vetmja menyre per te shmanur percarjen. Ne se kishte shumicen e demokrateve , sic deklaron, atehere do ta ndiqnim te gjithe . Po nje kryetar partie qe nuk pranon voten e antareve te tij dhe ben cdo hile per te mbajtur karrigen, duke shkatrruar partine , nuk meriton asgje . Me date 18 dhjetor demokratet do te votojne ne referendum. Ata vendosin jo disa karrige ne seli qe ne fakt nuk i lidh asgje me PD !”, shkruan Paloka.

Leave a Reply

Your email address will not be published.