Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka reagoi pas ekzekutimit të 71-vjeçarit në Lefter Zhidru në Elbasan. Përmes një postimi në “Facebook”, Noka sulmoi policinë për aksionin e saj. Me ironi ai thotë se efektivëve ju bë zbor nga një i moshuar.

 

“E turpshme për shtetin. Neveri për pushtetin. Kjo ngjarje tregon se kemi një shtet qesharak. Ju bëri zbor një plak 71-vjeçar…dhe e vranë. Jo një kriminel, por një plak me neurozë….Një polici e tërë gjithë ditën në Elbasan e dorëzuar përballë jo një krimineli, por një plaku. Një polici e paaftë ta arrestojë. Imagjinoni këtë pushtet, këtë polici të Llesh Kimikut në betejë me krimin… Turp. 25 Prilli është zgjidhja, është shpëtimi për shqiptarët.”

 

Lefter Zhidru u vra pasditen e kësaj të enjteje pasi për pesë orë me radhë refuzoi të dorëzohej. Ai qëlloi me armë drejt policisë, pas një konflikti me policinë.

2 thoughts on “Noka sulmon policinë: Turp, ju bëri zbor një plak 71 vjecar

 1. Te gjith mund te flasin po vetem flamur noka nuk mundet se ai ka qen minister i brendshem dhe e di ca do te thot negocjata me kriminelin

 2. TE THUASH NJE PLAK I PAFAJSHEM ESHT VRAR NGA POLICIA E PAAFT? O POLITIK PO SIKUR KY I NDJERI TU KISH MAR JETEN KETYRE QE SHKUAN, CFAR DO THOSHIT PLAK I PAFAJSHEM APO DO LOZNIT SIPAS INTERESIT TUAJ POLITIK.
  KUSH DREJTON ARMEN MBI SHTETIN DUHET TE MAR TE NJEJTEN PERGJIGJE QOFSHI DHE JU QE NXINI URREJTJE NDAJ POLICIS ,
  PO JU THONI SHQIPETAREVE SA TE VIM NE DO BEJM NAMIN
  PYETJA ESHT MEQEN SE PARTIA DEMOKRATIKE E QUAN POLICIN PAL ME KRIMIN
  O JU TE ETUR PER KARRIKE ME CFAR POLICIE MENDONI SE DO GARANTONI RENDIN DHE JETEN TON?
  PER MENDIMIN TIM KJO KLAS POLITIKE ESHT ME E KORRUPTUAR NE TE GJITHA KOHERAVE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *