Është mbyllur në barazim 1 me 1 pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Andorrës. Një pjesë e parë e dobët nga kombëtarja shqiptare, e cila edhe pse gjeti golin në minutën e 6 me anë të Balajt nuk diti ta menaxhonte rezultatin.

 

Një rreshtim i gabuar në mbrojtjen kuqezi bëri që miqtë e Andorrës, të gjenin rrugën e rrjetës në minutën e 18  me Cristian Martinez, I cili mposhti me lehtësi Berishën.

 

Pavarësisht tentativave, ekipi kuqezi nuk mundi të gjente golin e eperësisë në këtë pjesë të parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *