Inter fitoi finalen per vendin e 4 me Lazion në kampionatin Italian duke u kualifikuar per ne Uefa Champions League. Zikaltrit fituan 3 me 2 me përmbysje në Romë duke I dhënë mundësi 12 mijë tifozëve të vet në pranishëm në Olimpiko.

 

Lazio e Igli Tares dhe Strakoshës ishte në avantazh deri në minutëne  78 falë autogolit të Perisic dhe një tjeter goli të Felipe Luiz por një 11-metersh I fituar nga Icardi në minutëne  78 dhe I kthyer në gol por nga vetë argjentinasi barazoi shifrat në 2 me 2.

 

Vetëm pak sekonda më vonë Lulic mori kartonin e dytë të verdhe dhe la të zotët ë shtëpisë me 10 lojtarë e kjo I dha mundësi Interit të shënonte edhe golin e përmbysjes së madhe me Vecinon në minutën e 81.

 

Të dyja ekipet e mbyllen kampionatin me pikë të barabarta por Inter ishte më mirë në ndeshjet direkte duke shkuar në Champions ndërsa Lazio do të luajë në Uefa Europa League.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *