Ngre siparin edicioni I 80 I kampionatit shqiptar të futbollit.

 

Takimi që startoi zyrtarisht sezonin e ri dhe garës për titullin kampion, ishte ai mes Skenderbeut dhe Partizanit në qytetin e Korcës.

 

Para kësaj sfide, FSHF është mjaftuar me një ceremoni të thjeshte për ti dhënë jete startit të kampionatit kombëtar.

 

Rivaliteti në këtë edicion mes ekipeve si Skenderbeu, Partizani, Kukësi apo Flamurtari për titullin kampion do të jetë I madh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *