Në prag të përmbushjes së saj në Shqipëri dhe largimin nga kjo detyrë, ambasadorja amerikane, Yuri Kim është parë të darkojë me Kryetaren e Komisionit të Integrimit, Jorida Tabaku.

 

Diplomatja amerikane, Yuri Kim dhe demokratja Tabaku janë parë të darkojnë mbrëmjen e së martës, rreth orës 20.00, në një prej restoranteve në zonën e Ish-Bllokut në Tiranë.

 

Kujtojmë se ambasadorja Kim është duke zhvilluar takimet e fundit me përfaqësuesit politikë, dhe nga rradhët e opozitës ka zgjedhur Tabakun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *