Prokuroria e Tiranës është duke kryer një ballafaqim mes ish-zyrtares Alda Klosi dhe Rozeta Dobit, e cila punonte si sanitare në shtëpinë e Klosit.

 

Lexo edhe :

Related Posts

Raportohet se fillimisht është shoqëruar në ambientet e Prokurorisë së Tiranës sanitarja Rozeta Dobi dhe më pas Alda Klosi.

 

Ky është ballafaqimi i parë mes dy të pandehurave të cilat kanë dhënë dëshmi që kundërshtojnë njëra-tjetrën.

 

“Lekët vinin në shtëpi që nga viti 2021. Nuk kam dijeni kush i sillte, por vinin në çantë. Në Dhjetor 2022, Alda ngaqë kishte konflikte me burrin më kërkoi t’i ruaja. Atë ditë që i mora nuk ishte në shtëpi. Më tha merri në kasafortë. Ngjarjen e vjedhjes e inskenova pasi ajo donte të ngarkonte me përgjegjësi burrin. Atë ditë s’kam marrë lekë”, mësohet të ketë thënë më herët para hetuesve sanitarja, Rozeta Dobi.

 

Alda Klosi akuzohet për për fshehje e mosdeklarim pasurie dhe pastrim parash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *