Subscribe

Një mega-operacion antidrogë është finalizuar mes Policisë së Shtetit dhe asaj spanjolle.

 

Në pranga kanë përfunduar 107 persona, të dyshuar si të përfshirë në krimin e organizuar në fushën e drogës.

 

Gjatë operacionit të koduar “DOBRA”, u kryen kontrolle në 51 ambiente, nga të cilat 23 plantacione/shtëpi bari.

 

Efektivët asgjësuan rreth 25.000 bimë narkotike kanabis, dhe sekuestruan 938 kg boçe kanabisi, një detonator, dy armë zjarri, tri mjete luksoze, një bllokues valësh, 68.760 euro etj..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *