Pas tre vitesh arrati, një 36-vjeçar i akuzuar për gjobëvënie u kap në Itali.

 

Behar Aliaj, banues në Fier, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar sepse në vitin 2017 dyshohet se ka kërcënuar një person se do ta vriste nëse brenda dy muajve ai nuk i jepte 10 mijë euro.

 

Ngjarja ka ndodhur në Sheq të Madh në Fier dhe në vitin 2018 për këtë vepër penale, 36-vjeçarit iu caktua masa e sigurisë “Arrest në burg”.

 

Behar Aliaj u esktradua nga Italia në Shqipëri.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *