Presidenti Ilir Meta ka treguar marrëdhenien e tij me ish kryeministrin Sali Berisha.

 

Në studion e “Quo Vadis, Meta tha ka një marrëdhënie të mirë në distancë pasi u be disa kohe qe nuk e ka takuar nga afer.

Presidenti theksoi se me Berishën ‘ke dëshirë të bashkëpunosh”, pasi sipas Metës, ai i di rregullat e lojës dhe eshte nje politikan qe punon per te mbrojtur interesat kombetare.

 

“Marrëdhëniet me Berishën janë të mira në distancë sepse kam kohë pa e takuar, por kanë qenë të mira sepse me Berishën ke dëshirë të luftosh, të bashkëpunosh, është një njeri që i njeh rregullat e lojës”, tha Meta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.