Ne nje ndeshje historike, ne sfidën e fundit ne “Upton Park” përpara se te zhvendosen ne stadiumin e ri Uest Hem nxori jashtë Champions League, Mançester United 3-2 ne sfidën rikuperuese te javës se 35 te Premier Leagues Angleze. Një përballje qe ne fakt filloi ne menyren me te mire per te zotet e shtëpisë jo si përpara takimit ku disa tifozë vendas sulmuan autobusin e Mancheter United, duke detyruar drejtuesit e sfidës ta shtynin 45 minuta takimin. Ne minutën e 10 Sakho pas nje pasimi te Lanzinit surprizoi portierin De Gea duke kaluar ne avantazh skuadrën e tij. “Djajtë e kuq” mund te kishin pësuar golin e dyte ne minutën e 20 nëse Carroll do te ishte me i sakte përpara portës. Por me fillimin e pjese se dyte skuadra e Luis Van Gal arriti te barazonte shifrat me Martial. Ne minutën e 71 ishte përsëri francezi qe kaloi per here te pare ne avantazh Manchester United. Por avantazhi i miqve zgjati vetem 5 minuta kur Dimitri Payet dhuroi nje top per te Antonio, i cili me koke ktheu gjithçka ne baraspeshe. 10 minuta nga fundi ishte Rid, i cili shënoi golin e fitores per vendasit duke beret e shpërtheje stadiumi 112-vjeçar Utpton Park. Kur ka mbetur edhe nje jave nga përfundimi Uest Hem pranë pjesëmarrjes ne kupën e vogël te Evropës sezonin e ardhshëm, ndërsa Mançester United jashtë objektivit Champions. Per Mançester City me ne fund qetësi. Skuadra qe do te drejtohet nga Guardiola vitin tjetër i mjafton vetëm nje barazim ne Uells ndaj Suonsit per te qene pjese e turneut me elitar te Evropës ne sezonin 2016-2017.