Pasi mjeku Tritan Kalo u largua nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu pati një takim me të.

 

Në rrjetet sociale, ajo deklaroi se Tritan Kalo ka dhënë një kontribut të vyer në Komitet, por tani do të jetë në shërbim të pacientëve.

 

“Një kafe pune me Prof. Tritan Kalon, që prej shumë kohësh i kemi periodike, për të ndarë mendime e këshilla. Mirënjohje për kontributin e tij të vlefshëm në Komitetin Teknik të Ekspertëve, përgjatë një viti sfidues dhe aspak të lehtë të përballjes me pandeminë Covid19. Prof. Kalo do vazhdojë të japë kontributin e tij në shërbim të pacientëve, si gjithmonë me profesionalizmin dhe ndjenjën e lartë të përgjegjësisë. Bashkë kemi një thirrje: Ju lutemi zbatoni masat.

#Maskën

#Distancën

#Higjienën

#Bashkë do ia dalim!

Dhe në fund po ia huazoj me leje Prof. Kalos, atë shprehjen që përdor gjithmonë: “Together Forever”.

#Krenare🙏🏼”

Leave a Reply

Your email address will not be published.