14 persona u plagosen, njeri nga te cilet ne gjendje te rende, teksa nje makine mori perpara nje turme me njerez në një stacion të autobusëve ne Jeruzalem.

Në zonen ku ndodhi ngjarja e rende ka disa lokale te njohur dhe mjaft te populluar sidomos ne oraret e mbremjes kur ndodhi edhe sulmi.

Incidenti është duke u hetuar si një “sulm i mundshëm terrorist”, thanë zyrtarët. Kjo pasi objektiv i sulmit ishin forcat e ushtrise se Izraelit.

 

Zyrtarët thanë se një 20-vjeçar është në gjendje kritike.

Objektiv i ngjarjes që po hetohet si një sulm terrorist ishin një grup me ushtare që ndodheshin në këtë zonë.

Nderkohe shoferi i makines qe sulmoi ushtaret, nje plaestinez 19 vjecar u vra gjate shkembimit te zjarrit me policet.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *