“Komplimenta te sinqerta mikut Maurizio per trofeun “Pankina e Arte”, rezultat i punes se tij ne fushen e lojes!”

 

Keshtu ka shkruan ne Twitter Massimiliano Allegri duke uruar Sarri per fitoren e trofeut qe iu dorezua sot ne Coverciano.

 

Trajneri i Juventusit, i cili e ka fituar kete trofe ne dy vitet e fundit, eshte mundur vetem me 3 vota  (25 me 22) nga kolegu i tij i Napolit.

 

Te dy do te ndeshen ne San Paolo te dielen e ardhshme per kampionat dhe te emrkuren, me 5 prill, ne gjysmefinalen kthim te Kupes se Italise.

Leave a Reply

Your email address will not be published.