Nga Argjentina vjen lajmik bombë. “Icardi nuk do të rinovojë kontratën me Interin që I skadon në qershor 2021.

 

Sipas televizionit argjentinas TycSports, menaxherja dhe njekohesisht gruaja e tij Wanda Nara ia ka komunikuar këtë lajm klubit zikalter.

 

Një e dhënë që shkon në linjë të drejte në faktg me tëg gjithë zërat e ditëve të fundit në lidhje me interesimin e klubeve te mëdha europiane për bomberin argjentinas duke nisur nga reali, Chelsea dhe pak më larg Juventus.

 

E si të mos mjaftonte kjo cifti Icardi është kaq shumë I irrituar me klubin e Interit pas gjobës së fundit prej 100 mijë euro që I është vendosur sulmuesit për shkak të një vonese në stërvitje.

 

Ndërkohë Wanda në një reagim përf mediatg se Inter dhe Icardi janë shumë larg marrëveshjes për rinovimin e kontratës pasi sulmuesi kërkon 10 milion euro neto në sezon ndërsa zikaltrit ofrojnë vetëm 7 milion euro për kapitenin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *